Ładowanie zdjęć ...
„PCM S.A. jest Zakładem doskonalącym i poszerzającym świadczone usługi dla naszych pacjentów i dla nas samych.”
 
Więcej 
Co warto wiedzieć o naszym Szpitalu ? Co zabrać ze sobą do szpitala ? Zobacz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
Więcej 
tel.  (77) 406 78 00
fax: (77) 406 78 72
e-mail: pcm@pcm.prudnik.pl
Pełne dane kontaktowe 

Fizjoterapia na oddziałach szpitalnych PCM

Wtorek, 8 stycznia 2019 r. Godz. 12:32

Od grudnia 2018 roku w Prudnickim Centrum Medycznym uruchomiony został projekt „Poprawa usług medycznych w zakresie opieki nad osobami starszymi, w tym z niepełnosprawnościami” w zakresie Pracowni Fizjoterapii.

Projektem objęci są wszyscy pacjenci powyżej sześćdziesiątego roku życia przebywający na leczeniu w tutejszym szpitalu. W ramach prowadzonego przedsięwzięcia pacjenci przebywający na leczeniu w oddziałach szpitalnych objęci są darmowym dostępem do usług fizjoterapeutycznych. Do tej pory sorzystało z różnych form fizjoterapii kilkudziesięciu pacjentów.

Zaletą prowadzonego projektu jest fakt, że nawet po wyjściu ze szpitala pacjent nadal objęty jest programem rehabilitacji w ramach prowadzonego przedsięwzięcia i może dokończyć cały cykl usprawniania na zasadach ambulatoryjnych w pracowni fizjoterapeutycznej znajdującej się przy Oddziale Chorób Wewnętrznych. 

Pracownia wyposażona jest między innymi w aparaty do krioterapii, laseroterapii, pole magnetyczne. Oprócz tego znajdują się też stanowiska do ćwiczeń leczniczych będących najważniejszą częścią programu usprawniania.