Ładowanie zdjęć ...
„PCM S.A. jest Zakładem doskonalącym i poszerzającym świadczone usługi dla naszych pacjentów i dla nas samych.”
 
Więcej 
Co warto wiedzieć o naszym Szpitalu ? Co zabrać ze sobą do szpitala ? Zobacz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
Więcej 
tel.  (77) 406 78 00
fax: (77) 406 78 72
e-mail: pcm@pcm.prudnik.pl
Pełne dane kontaktowe 

Oświadczenie Zarządu PCM

Poniedziałek, 12 października 2020 r. Godz. 12:44

 
W związku ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u trzech naszych pielęgniarek z oddziału chorób wewnętrznych informuję, że oddział ten został zamknięty, na czas kwarantanny, wraz z pacjentami (17 osób) i częścią personelu (sześć osób). Pacjenci pozostaną pod naszą opieką do czasu zakończenia hospitalizacji. Pozostały personel oddziału chorób wewnętrznych przebywa na kwarantannie domowej, pod nadzorem Prudnickiego Sanepidu. Przewidywany okres wyłączenia naszego oddziału: 11-18 października włącznie. Przyjęcia na ten oddział zostały wstrzymane całkowicie.
Pacjenci kierowani do nas z objawami COVID 19, celem potwierdzenia/wykluczenia zakażenia, będą nadal przyjmowani na wydzieloną do tego celu część budynku szpitalnego (8 łóżek). W chwili obecnej PCM S.A. nie ma powierzonego zadania leczenia pacjentów z potwierdzonym dodatnim wynikiem wymazu. Takie osoby są przekazywane do Nysy, Opola bądź Kędzierzyna-Koźla.
Z powodu kwarantanny kilku lekarzy z oddziału chorób wewnętrznych, możliwość udzielania porad internistycznych w naszej Izbie Przyjęć ulega ograniczeniu (do 12 października włącznie) .
Pozostałe oddziały oraz głogówecki ZOL pracują w normalnym reżimie sanitarnym.
Wykrycie zakażeń było mozliwe dzięki przeprowadzonym w dniu 9 października wymazom personelu PCM S.A.-wyniki testów wykonane w warszawskim laboratorium otrzymaliśmy w nocy z soboty na niedzielę.
Wyrażam głębokie podziękowanie personelowi oddziału chorób wewnętrznych, pozostającemu w izolacji wraz z pacjentami. Słowa wdzięczności kieruję również do wszystkich pozostałych pracowników PCM S.A., zarówno do pracowników medycznych, administracyjnych jak i technicznych. Wasz codzienny wysiłek, ukierunkowany na dobro pacjenta, zasługuje na najwyższe uznanie.