Poradnia znajduje się w głównym budynku szpitala przy ul. Szpitalnej 14

Rejestracja odbywa się telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście
Rejestracja: 77 406 78 98

e-mail: rejestracja@pcm.prudnik.pl

Godziny pracy rejestracji

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
8:00 – 17:00
8:00 – 15:00
8:00 – 15:00
8:00 – 15:00
8:00 – 15:00

PACJENCIE: PAMIĘTAJ O ODWOŁANIU WIZYTY JEŚLI NIE JESTEŚ W STANIE Z NIEJ SKORZYSTAĆ

Kadra poradni

DIETETYK KLINICZNY
mgr Anna Zając

Poradnia realizuje świadczenia odpłatnie, według cennika.

Poradnia Dietetyczna Prudnickiego Centrum Medycznego funkcjonuje przy szpitalu, dzięki temu ściśle współpracujemy z lekarzami, fizjoterapeutami i innymi zawodami medycznymi w celu zapewnienia naszym pacjentom najlepszych efektów zdrowotnych i sylwetkowych.

Oferujemy holistyczne „całościowe” podejście do żywienia na różnych etapach życia.

Zakres świadczeń:

Zapewniamy pomoc osobom borykających się z problemami związanym z przewodem pokarmowym, wewnątrzwydzielniczym, mięśniowo-szkieletowym oraz sercowo-naczyniowym.

Oferujemy Opiekę dietetyczną przed i pooperacyjną przy schorzeniach przewodu pokarmowego i rodzimych m.in. SIBO, choroby tarczycy, galaktozemia, cukrzyca, nadwaga/otyłość.

LECZENIE ZACHOWAWCZE JEST OSZCZĘDNOŚCIĄ NA LECZENIU OPERACYJNYM, ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE TERAZ !

Oferujemy też usługi dla osób aktywnych fizycznie, aby plany treningowe przynosiły określone efekty, a co najistotniejsze pozwoliły zachować zdrowie.

KONSULTACJA DIETETYCZNA OBEJMUJE:

Stawiamy na reedukację żywieniową w przypadku problemów osób dorosłych jak i dzieci. Nie uznajemy diet typu „kopiuj-wklej” – każdy ma dobierane posiłki możliwie pod preferencje dietetyczne. Jadłospisy są smaczne, szybkie i proste. Dzięki odpowiedniej objętości posiłków przestaniesz podjadać, poprawisz samopoczucie, pozbędziesz się uczucia nabrzmiałego brzucha oraz wspomożesz procesy terapeutyczne w jednostkach chorobowych.

W ramach opieki Dietetyka otrzymają Państwo pełne wsparcie w całym procesie dieto terapii wraz z badaniem antropometrycznym na profesjonalnym analizatorze składu ciała – podczas każdej wizyty.

Jak wygląda konsultacja u dietetyka?

Wizyta dietetyczna polega na zebraniu dokładnego wywiadu zaczynając od danych osobowych, wieku, wykonywanego zawodu, przebytych lub obecnych i  współistniejących chorób. Przebieg dotychczasowego leczenia, co było stosowane i jakie były tego efekty. Następnie przechodzimy do badania przedmiotowego, czyli pomiary obwodów ciała oraz pomiarów wykonanych analizatorem masy ciała. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wyników z badań (jeśli pacjent posiada) i wykluczenie wszystkich przeciwwskazań pokarmowych. Aby pierwsza wizyta u dietetyka nie musiała zostać powtórzona, warto wcześniej wykonać odpowiednie badania, które dadzą właściwy pogląd na stan zdrowia.

Wśród badań, których wykonanie zaleca się przed wizytą u dietetyka, wymienia się:

– podstawowe badania krwi (np. morfologia, lipidogram, glukoza)

– testy na nietolerancje pokarmowe

– testy na alergie pokarmowe

– badania nutrigenomiczne

Badania służą do precyzyjnego określenia wskazań i przeciwwskazań. Badania natomiast nie są wymagane i są jedynie dodatkiem ułatwiającym dopasowywanie diety pod problem pacjenta.

Średni czas oczekiwania na jadłospis to 5-7dni. Jest to spowodowane dopasowaniem jadłospisu do indywidualnych potrzeb i wyników badań (jeżeli takowe pacjent posiada) oraz preferencji pacjenta.

Badanie na analizatorze składu ciała

TANITA MC-780 P MA to segmentowy analizator składu ciała (w skrócie SASC) z kolumną, przeznaczony do użytku profesjonalnego. Analizator umożliwia monitorowanie progresu pacjentów i ocenę wyników zastosowanych działań.

W SASC zastosowano innowacyjną technologię Multi Frequency wykorzystującą metodę bioimpedancji elektrycznej (BIA). Przez ciało badanej osoby przepływa prądy o różnych częstotliwościach, które są zmieniane w trakcie pomiaru, dzięki czemu pozwalają na otrzymanie najdokładniejszych wyników oraz zwiększenie powtarzalności otrzymanych rezultatów

Dzięki badaniu dowiemy się o: