Opinie uczestników Szkoły Rodzenia

Opinie uczestników Szkoły Rodzenia

Na warsztatach w Szkole Rodzenia zadałyśmy Rodzicom pytanie: Dlaczego tu przychodzą? Po co? Przecież nikt ich nie zmusza, a jednak przychodzą grupą 10-15-18-osobową. Dlaczego???? – proste pytanie pięciolatka. Otrzymałyśmy odpowiedzi następujących treści:

“Przychodzę na szkołę rodzenia, ponieważ chcę dowiedzieć się jak najwięcej o samym porodzie jak o późniejszym etapie, czyli tym co potem. O opiece nad noworodkiem etc. Uważam, że strach przed porodem i byciu matką jest tym większy im większa jest nasza niewiedza. Stąd moja obecność tutaj.”
Marta

“Przychodzimy do Szkoły Rodzenia, ponieważ chcemy uzyskać usystematyzowaną wiedzę na temat narodzin dziecka, opieki nad dzieckiem i matką. Chcemy od fachowców uzyskać tę wiedzę.”
Justyna i Jarek

“Przychodzimy na zajęcia by jak najlepiej przygotować się do roli rodziców. Nie mamy zbyt dużego doświadczenia w opiece nad dziećmi, więc chcielibyśmy się jak najwięcej dowiedzieć. Dużą zaletą tych zajęć jest możliwość zastosowania w praktyce wiedzy teoretycznej. Uważamy, że uczestniczenie w kursie pozwoli nam zmniejszyć niepokój związany z przyszłym pojawieniem się dziecka w naszej rodzinie.”
Agata i Mateusz

“Zdecydowałam się na uczestnictwo w zajęciach, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości związane z porodem i macierzyństwem.”

“Zdecydowałam się chodzić na zajęcia by poznać, położne, które udzielą mi wielu cennych wskazówek na pierwsze 1000 dni życia naszego maleństwa.”
Magda

“Przychodzę do szkoły rodzenia ponieważ jestem w pierwszej ciąży i jestem ciekawa wiedzy osób które są bardzo doświadczone w tej kwestii, a poza tym jest miła atmosfera, można swobodnie zadawać pytania na które otrzymuje wyczerpujace odpowiedzi”
Sonia

“Uczęszczamy wraz z narzeczonym na zajęcia aby nauczyć się jak przygotować się na poród oraz przyjście dziecka na świat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęć, gdyż są bardzo dobrze prowadzone.”
Sylwia i Damian

“Przychodzę na zajęcia szkoły rodzenia, ponieważ będę rodzić po raz pierwszy. Chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej na temat opieki nad dzieckiem. Zajęcia te pomagają mi oswoić się z tym co mnie czeka.”

“Dlatego, żeby bardziej przyswoić sobie wiedzę na temat karmienia piersią, ponieważ zaniedbałam ten temat przy pierwszym dziecku.”

“Przychodzę tu, ponieważ otrzymuję otrzymuję wiele przydatnych informacji na temat porodu, ciąży, żywienia, dbania o siebie i niemowlę. Lubię tu przychodzić ponieważ jest miła i przyjazna atmosfera oraz panie które omawiają tematy służą zawsze radą i rozwiewają każdą niepewność.”

“Przychodzę tu, by mój pierwszy kontakt z dzieckiem nie był już zupełną nowością i by odebrać sobie trochę strachu przed opieka noworodkiem. Ciąża była zaskoczeniem? Nie wszyscy w rodzinie się z tym pogodzili. Szczególnie mama, którą mogłabym zapytać o wszystko. Dodatkowo, tematyka i sposób prowadzenia zajęć jest bardzo ciekawa, zróżnicowana. Można się dużo dowiedzieć i o wiele zapytać.”
Monika

Bardzo dziękujemy za oceny, opinie, dobre słowo – zespół projektu „Kompleksowy program poprawy jakości opieki nad matką i dzieckiem w Prudnickim Centrum Medycznym S. A. w Prudniku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków EFS.

Zapraszamy na kolejną edycję wiosenną już od 14 marca 2018 godz.17:00