Ładowanie zdjęć ...
„PCM S.A. jest Zakładem doskonalącym i poszerzającym świadczone usługi dla naszych pacjentów i dla nas samych.”
 
Więcej 
Co warto wiedzieć o naszym Szpitalu ? Co zabrać ze sobą do szpitala ? Zobacz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
Więcej 
tel.  (77) 406 78 00
fax: (77) 406 78 72
e-mail: pcm@pcm.prudnik.pl
Pełne dane kontaktowe 

Szybka Terapia Onkologiczna

Pacjenci onkologiczni – ze względu na rodzaj schorzenia – muszą być otoczeni szczególną opieką. W ich przypadku czas ma bardzo duże znaczenie. To, czy pacjent chory na nowotwór złośliwy przeżyje, zależy przede wszystkim od wykrycia choroby w jak najwcześniejszym stadium. Dlatego od 1 stycznia 2015 r. pacjenci z podejrzeniem nowotworu są leczeni w ramach szybkiej terapii onkologicznej. Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego mogą otrzymać również pacjenci z chorobą nowotworową, którzy rozpoczęli leczenie przed 1 stycznia 2015 r. W ich przypadku kartę będzie wystawiał lekarz prowadzący leczenie w szpitalu. Dzięki temu przechodzą płynnie do nowego systemu.

PAKIET ONKOLOGICZNY W PCM S.A.
W diagnostyce onkologicznej w PCM S.A. uczestniczą poradnie specjalistyczne: onkologiczna, chirurgiczna, dermatologiczna, proktologiczna, neurologiczna, a także specjalistyczne pracownie diagnostyczne: Pracownia Tomografii Komputerowej, Endoskopii, RTG, Mammograficzna, USG, Labolatorium diagnostyczne, Poradnia Pulmonologiczna (Głuchołazy), Poradnia Urologiczna (Kędzierzyn-Koźle) oraz inne poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne z naszego województwa.

W realizacji szybkiej ścieżki onkologicznej współpracujemy z ośrodkami medycznymi w Opolu, Gliwicach, Kędzierzynie-Koźlu i Głuchołazach.

Więcej o pakiecie onkologicznym na pakietonkologiczny.gov.pl