Ładowanie zdjęć ...
„PCM S.A. jest Zakładem doskonalącym i poszerzającym świadczone usługi dla naszych pacjentów i dla nas samych.”
 
Więcej 
Co warto wiedzieć o naszym Szpitalu ? Co zabrać ze sobą do szpitala ? Zobacz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
Więcej 
tel.  (77) 406 78 00
fax: (77) 406 78 72
e-mail: pcm@pcm.prudnik.pl
Pełne dane kontaktowe 

Kompleksowe leczenie otyłości w PCM

Wtorek, 29 stycznia 2019 r. Godz. 08:48

Współcześnie otyłość stanowi poważny problem zdrowotny w społeczeństwie, wiąże się z licznymi potencjalnie niebezpiecznymi schorzeniami począwszy od dolegliwości związanych z przeciążeniem stawów i kręgosłupa a na zagrożeniu zawałem i/lub udarem oraz cukrzycą typu II kończąc.

W związku z tym ryzykiem Prudnickie Centrum Medyczne proponuje KOMPLEKSOWE LECZENIE OTYŁOŚCI W OPARCIU O UBEZPIECZENIE NFZ.

 

Kompleksowość opieki polega na przygotowaniu do zabiegów bariatrycznych, opiece psychologicznej, konsultacji dietetycznej, kwalifikacji do odpowiednich procedur, ich przeprowadzenie oraz opiece w okresie pozabiegowym.

W chwili obecnej proponowany wachlarz zabiegów to:

  • endoskopowe (nieoperacyjne) wprowadzenie balonu zmniejszającego objętość żołądka na okres od 6 do 12 miesięcy,
  • zmniejszanie objętości żołądka poprzez założenie opaski mało inwazyjną techniką laparoskopową,
  • w perspektywie chirurgiczne zmniejszenie objętości żołądka tzw. „resekcja rękawowa” z użyciem techniki laparoskopowej.

Wymienione procedury to bezpieczne, uznane w świecie zabiegi prowadzone z użyciem materiałów najwyższej jakości.

Z uwagi na fakt, że otyłość sama w sobie powiększa ryzyko każdego zabiegu, każda procedura przeprowadzona w naszej placówce poprzedzona jest wszystkimi niezbędnymi badaniami oraz konsultacjami specjalistycznymi.

Kwalifikacja do konkretnych procedur odbywa się w oparciu o wywiad, badanie pacjenta, wyniki badań dodatkowych i konsultacji odpowiednich specjalistów.

Tworzony przez nas program leczenia otyłości zakłada pełny i nieograniczony kontakt z lekarzami biorącymi udział w procesie leczenia oraz zakłada możliwość konsultacji telefonicznej po opuszczeniu placówki, co ma gwarantować poczucie bezpieczeństwa pacjenta.

Nie zwlekaj. Zadzwoń już dziś.